Anasayfa     Temas
 
     
 

      
   

Şirket Haberleri

 
 
Danone Türkiye’de fabrika açacak
Türkiye’de yüzde 10 büyüme hedeflediklerini belirten Danone Başkan Yardımcısı Vincent, fabrika açmak istediklerini söyledi.

AK Parti’ye açılan kapatma davasına rağmen yatırımcıların Türkiye’ye ilgisi sürüyor. Yatırım Danışma Konseyi’nde CNBC-e’nin sorularını yanıtlayan Danone Başkan Yardımcısı Jacques Vincent, kapatma davasından etkilenmediklerini belirterek, “Biz buradayız, her şey oldukça iyi gidiyor. Siyasette her zaman iniş çıkışlar olabilir. Politikamızı değiştirmiyoruz ve uzun vadeli bakıyoruz” dedi.

Türkiye’de uzun süredir faaliyette olduklarını hatırlatan Vincent, fabrika açmak istediklerini söyledi. Kararın yıl sonuna kadar alınmış olacağını belirten Vincent, fabrikanın 2010 yılına kadar faaliyete geçebileceğini kaydetti.

Türkiye’de yüzde 10’un üzerinde büyüme hedeflediklerini ifade eden Vincent, Türkiye’nin IMF ile yola devam edip etmemesinin kendileri için önemli olmadığını ifade etti.

CISCO: SİYASİ GELİŞMELER CESARETİMİZİ KIRMIYOR
Cisco Başkan Yardımcısı Mohsen Moazami de siyasi gelişmelerin Türkiye’deki yatırımlar için cesaretlerini kırmadığını söyledi. Türkiye’de kısa vadede yüzde 35’in üzerinde büyüme hedeflediklerini kaydeden Moazami, iki yıl önce başlattıkları 200 milyon dolarlık yatırımı sürdürdüklerini ifade etti.

Türkiye’nin Cisco için önemli bir pazar olduğunu vurgulayan Moazami, sektördeki büyüme oranının ümit vadettiğini dile getirdi. Moazami, PC’lerin ülke içinde yayılması için internet vergisinin düşürülmesi gerektiğini ifade etti.

Kaynak: NTVMSNBC
2008-06-26
 
Hosting