Anasayfa     Temas
 
     
 

      
   

Şirket Haberleri

 
 
Dedeman 8 yeni otel için kolları sıvadı
Azerbaycan ve İran’daki yeni otel projeleri ve Türkiye’de 6 yeni otelle büyümesine hız veren Dedeman Turizm, 2009 sonunda otel sayısını 20’den 28’e çıkarmayı hedefliyor.

Dedeman Turizm Yatırımları A.Ş., otelcilik alanında yeni projelerin tanıtılması amacıyla Dedeman İstanbul’da bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dedeman, Dedeman Holding İcra Kurulu Başkanı/Dedeman Turizm Yatırımları Yönetim Kurulu Başkanı Murat Eroğlu ve Dedeman Turizm Yatırımları Genel Müdürü Tamer Yürükoğlu ile birlikte çok sayıda basın mensubu katıldı.

Düzenlenen basın toplantısında bir konuşma yapan Yürükoğlu, oteller zincirine İran, Azerbaycan ve Türkiye’de toplam 8 yeni halka daha ekleneceğini duyurdu. Dedeman Shiraz İran, Dedeman Bakü, Dedeman Bostancı İstanbul, Dedeman Gebze, Dedeman Gaziantep Hotel & Convention Center, Dedeman Cavlak Thermal & Spa, Dedeman Çeşme ve Dedeman Zonguldak ile birlikte, 2009 yılı sonuna kadar Dedeman’ın otel sayısının 28’e ulaşacağını açıklayan Yürükoğlu, oda sayısının 5 bin 589, yatak sayısının ise 11 bin 451 olacağını belirtti.

Dedeman Holding İcra Kurulu Başkanı Murat Eroğlu ise, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Dedeman olarak 2008 yılı içinde, Bulgaristan’da Dedeman Princess Sofia ve Dedeman Trimontium Princess Plovdiv otelleri ile İstanbul’da Dedeman Büyükçekmece Hotel & SPA’yı zincirimize katmış bulunuyoruz.

Dedeman Turizm, Dedeman Princess Sofia ve Dedeman Trimontium Princess Plovdiv otelleri ile Avrupa Birliği’ne adım atmıştır. Ağırlıklı olarak işletme anlaşmaları, isim hakkı anlaşmaları (franchise), kiralama veya yatırım ortaklıkları yoluyla gerçekleştirdiğimiz büyümemiz, yurt dışında yeni yatırımlarla Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Balkan ülkelerinde sürecektir.”

Kaynak: NTVMSNBC
2008-06-19
 
Hosting