Anasayfa     Temas
 
     
 

      
   

Şirket Haberleri

 
 
ING, Oyak Emeklilik’i de alıyor
ING, bireysel emeklilik şirketi Oyak Emeklilik’i 110 milyon Euro’ya satın almak üzere Oyak Grubu ile anlaşmaya vardı.

ING Group Avrupa Sigorta’dan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Başkanı Jacques Vaucleroy, satın almanın ING’nin bankacılık, yatırımlar, hayat sigortacılığı ve bireysel emeklilik sektörlerine olan keskin stratejik odaklanmasını desteklediğini belirterek, “Bu anlaşma, ING’nin hızlı büyüyen Türkiye pazarında daha fazla pay alması ve hizmet seçeneklerini genişletmesi yönünde önemli bir fırsat sağlayacaktır” dedi.

Anlaşmaya göre ING, Oyak Emeklilik’in yüzde 100 hissesini, tamamı öz kaynaklarla olmak üzere 110 milyon Euro’ya satın alıyor. Satın alma işleminin gerekli süreçlerin tamamlanmasını takiben 2008’in ikinci yarısında tamamlanması öngörülüyor.

ING Sigorta Orta Avrupa CEO’su Tom Kliphuis şunları söyledi: “Oyak Emeklilik güçlü bir yönetime sahip ve dağıtım kanalı mevcut durumda ING Bank Türkiye ile entegre olmuş durumda. ING’nin hayat sigortacılığı ve bireysel emeklilik alanlarındaki deneyimini Oyak Emeklilik’in güçlü dağıtım kanalı ve piyasa bilgisi ile daha da güçlendirerek, Türkiye bireysel emeklilik sektöründe hızla öncü bir konuma geleceğimize inanıyoruz.”

Oyak Emeklilik, 2003 yılında bireysel emeklilik hizmeti sunmak üzere kurulan ilk şirket oldu. Şirketin 150 bin müşterisi ve 140 çalışanı bulunuyor.

6 AYDA İSİM DEĞİŞECEK
Oyak Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada da, Ekim 2003’te resmen faaliyetine başlayan Oyak Emeklilik’in adının, satış işlemlerinin tamamlanmasından sonra en geç 6 ay içinde değiştirilmesinin kararlaştırıldığı kaydedildi.
2008-06-19
 
Hosting