Anasayfa     Temas
 
     
 

      
   

Şirket Haberleri

 
 
Türkiye’de 250 yeni uçağa ihtiyaç var
Boeing Ticari Uçaklar Avrupa, Rusya ve Orta Asya’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Marlin Dailey, Türk sivil havacılığının, önümüzdeki 20 yılda, değeri yaklaşık 21 milyar doları bulan 250 yeni uçağa ihtiyaç duyacağını belirtti.

Dailey’in İstanbul’da düzenlediği basın toplantısından sonra şirketten yapılan açıklamada, “Boeing olarak, Türkiye’nin, Avrupa pazarında önemli bir yeri olduğuna inanıyoruz. Türk Hava Yolları’nın konumu, Türk havacılık sektöründeki büyümenin en iyi göstergesi. Türkiye’deki özel havayolu şirketleri de farklı iş modelleri uygulayarak etkileyici bir performans sergileyip pazarın genişlemesinde önemli rol oynuyor” dedi.

Dailey ayrıca, 20 yıl içinde dünya genelinde 2.8 trilyon dolar değerinde 28 binden fazla yeni uçağın pazara sunulacağını tahmin ettiklerini söyledi.

Dailey, Boeing’in yeni geliştirdiği ve yakıt verimliliği yüksek ve çevre dostu 787 Dreamliner modelinin uzun mesafeli uçuşlarda en verimli uçak olduğunu ve uçuş ağını genişletmek isteyen Türk şirketleri için ideal seçenek olacağına inanıyoruz” dedi.

Kaynak: NTVMSNBC
2008-06-19
 
Hosting