Anasayfa     Temas
 
     
 

      
   

Şirket Haberleri

 
 
VOLVO KAMYON FABRIKA ÇIKIŞI ALKOLMETRE KULLANAN ILK FIRMA
Volvo Kamyon ağır hizmet kamyonlarının alkolmetre seçeneklerini arttırıyor. Yeni tanıtılan üçüncü nesil alkolmetreler, tehlikeli madde taşımasında tip onayı almış dünyadaki ilk sistem.

Volvo Kamyon ağır kamyonlarda alkolmetre seçeneklerini arttırıyor. Yeni tanıtılan üçüncü nesil alkolmetreler, tehlikeli madde taşımasında tip onayı almış dünyadaki ilk sistem.


Volvo Kamyon, 1-3 Eylül’de düzenlenen Tylösand seminerininde katılımcı olarak yer aldı. Seminerde ticari araçlar için üretilen yeni alkolmetre tanıtıldı. Volvo, ağır araçlar için bu tip bir sistem üreten ilk firma. Yeni alkolmetre, İskandinav ülkelerinde 2007’nin bahar aylarından beri kullanılmakta olan ürünün geliştirilmiş versiyonudur. En önemli özelliği, sistemin yılda yalnızca bir defa ayarlama gerektirmesidir. Yeni alkolmetre, tehlikeli madde taşıyan araçlara montajda aranan sıkı kurallara uyan dünyadaki ilk üründür.


Volvo Halkla İlişkiler Direktörü Lennart Pilskog: “Volvo, araçlarda alkolmetrenin Avrupa Birliği’nde standart hale getirilmesi ile ilgili İsveç Hükümeti’nin çabalarını desteklemektedir. Bu projenin Avrupa’da her gün birçok hayatı kurtaracağından eminiz.


Tehlikeli madde taşıyan araçların alkollü kazaya karışması korkunç sonuçlar doğurabilir. Büyük miktarda patlayıcı gaz veya yanıcı madde taşıyan araçlar bu kategoriye dahildir.”


Alkolmetrenin kullanımı son derece kolay. Sistem bir ana ünite, üfleme yapılan parça ve gösterge ekranından oluşuyor. Sürücünün nefesinde alkol varsa, ana ünite marş motoru, yakıt pompası veya ateşleme sistemine giden gücü keserek aracın çalışmasını önlüyor. Alkolmetre şu an için sadece İskandinav ülkelerinde sunuluyor.

Kaynak: www.volvo.com
2007-10-05
 
Hosting