Anasayfa     Temas
 
     
 

      
   

Şirket Haberleri

 
 
Turkcell’e halkla ilişkiler oscarı
Dünya çapında bini aşkın halkla ilişkiler şirketini bünyesinde toplayan Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği, bu yıl “Finansal Hizmetler ve Yatırımcı İlişkileri Dalında Altın Dünya Ödülünü” Türkiye’den Turkcell şirketine verdi.

Halkla ilişkiler dünyasının oscarları olarak adlandırılan Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği (IPRA) altın dünya ödülleri, Londra’da gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu.

IPRA Jüri Başkanı Mike Regester, 52 ülkeden 404 şirketin ödüller için aday gösterildiğini, halkla ilişkiler sektörünün daha yeni yeni geliştiği Türkiye, Brezilya, Macaristan ve Polonya gibi ülkelerden çok iyi adayların yer aldığını belirtti. IPRA Başkanı Robert Grupp da 28 dalda verilen ödülün, o daldaki adayların alanlarında sağladıkları olağanüstü başarının tasdiki ve tanınması olduğunu kaydetti.

Turkcell, IPRA Altın Dünya Ödülüne, şirket performansını değere dönüştürme faaliyetlerindeki başarısından dolayı layık görüldü.

Törende Turkcell adına ödülü alan, Kurumsal İletişim ve İlişkilerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, 2007 yılında şirket değerini YTL bazında yüzde 85 artırarak 15 milyar YTL’den 28 milyar YTL’ye yükselten ve Türkiye’nin en değerli şirketi konumuna gelen Turkcell’in bu ödülle başarılarına bir yenisini eklemekten sevinç duyduklarını söyledi.

Kaynak: NTVMSNBC
2008-06-18
 
Hosting