Anasayfa     Temas
 
     
 

      
   

Şirket Haberleri

 
 
EN BÜYÜK TURİZM-ENDÜSTRİ BULUŞMASI HOTEQ FUARI 14-17 ARALIK’TA TÜYAP’TA
Katılımcılardan gelen talep ve fuarın büyümesi sonucu daha önce EMİTT ile birlikte yapılırken, fuarı düzenleyen Ekin Grubu`nun geçen yıl aldığı karar ile artık kendi başına ayrı olarak düzenlenecek olan Otel Ekipman Fuarı (HOTEQ)`e yeni bölümler de eklendiği bildirildi.

HOTEQ, bu yıl EMITT’ten ayrı olarak 14-17 Aralık tarihleri arasında İstanbul Tüyap-Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açacak. HOTEQ bünyesinde, fuardan bir gün önce başlayıp, fuarla eş zamanlı devam edecek olan İstanbul Mutfak Günleri Festivali, Kahve Yarışması ve Alım Heyetleri İkili Görüşmeleri de yer alacak.HOTEQ Fuarı`nın, Gerek yeni, gerekse yenilemeye yönelik yatırımlarda pazar araştırmalarının en yoğun olduğu döneme çekildiğini ve giderek genişleyen iç pazar talebi göz önünde bulundurularak 7 ayrı sektörel içerikte planlandığını belirten Ekin Grup Turizm Endüstrisi Direktörü Yılmaz Kaptan, fuarın uluslararası planda tedarik merkezi olma yolunda büyüme hedefiyle bundan sonra her yıl Aralık ayında yapılacağını söyledi.

7 ayrı ana sektör
7 ayrı sektörel içerikte planlanan HOTEQ Fuarı’nda şu ana sektörler yer alıyor :
. HOTEQ Yiyecek İçecek Ürünleri
. HOTEQ Mobilya, Dekorasyon, Otel Tekstili, Yatak ve Oda-Banyo Aksesuarları
. HOTEQ Spa, Spor, Oyun ve Eğlence Ekipmanları
. HOTEQ Temizlik, Güvenlik, İşletme, Yönetim, Çamaşırhane Ekipman ve Hizmetleri
. HOTEQ Endüstriyel Mutfak, İkram, Servis Ekipman ve Malzemeleri
. HOTEQ Yapı Malzemeleri, Yenileme Teknolojileri, Alternatif Enerji, İnşaat
Teknolojisi ve Ekipmanları
. HOTEQ Havuz, Sauna, Arıtma, Çevre Teknolojileri ve Ekipmanları40 bin m2`lik alanda 10 salonda gerçekleştirilecek
Dış Ticaret Müsteşarlığı’nın alım heyetleri görüşmeleri ile birlikte 500 yabancı ziyaretçi hedefinin aşılmasının beklendiği HOTEQ Fuarı, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi`nde toplam 40 bin m2’lik alan içinde 10 salonda gerçekleştirilecek. Bu yıl toplam 30 binin üzerinde profesyonelin ziyaret etmesi bekleniyor.

Yeni açılacak otellerin maketleri sergilenecek
Mimarlar Odası ve Turizm Yatırımcıları Derneği ile birlikte yürütülecek olan projeler HOTEQ` te yer alacak. 2008-2009 yılında açılacak olan tesislerin mimarlarının da özel olarak davet edildiği HOTEQ Fuarı’nda, yeni açılacak olan otellerin maketleri sergilenecek.

İstanbul Mutfak Günleri 1 gün önce başlıyor
200`den fazla yabancı ve yurt içinden nitelikli tesislerin şeflerinin katılacağı HOTEQ Fuarı`ndan bir gün önce başlayıp, fuarla eş zamanlı devam edecek olan İstanbul Mutfak Günleri Festivali `pratik uygulama` ve `teşhir` olmak üzere iki kategoride düzlenecek.HOTEQ 2007`nin açılışını İstanbul Büyükşehir
Belediye Başkanı Kadir Topbaş yapmıştı

HOTEQ kahve yarışmasına da ev sahipliği yapıyor
HOTEQ Fuarı, SCAE ( Speciality Coffee Association Europe) yetkililerinin yer alacağı kahve yarışmasına da ev sahipliği yapacak. Fuara katılacak olan İtalyan Rancillo kahve makinalarının Türkiye distribütörü ve AASCA (AustralAsia Speciality Coffee Association) Coffee Barista Accreditation Program (Kahve Barmenleri Akreditasyon Programı) Barista Eğitmeni Şerif Başaran Caffe Latte Art showları ile kahve yarışmasına renk katacak.

Yabancı Alım Heyeti ülkeleri belli oldu
Dış Ticaret Müsteşarlığı tarafından desteklenen HOTEQ Fuarı kapsamında İstanbul Maden ve Metal İhracatçı Birlikleri (İMMİB) Genel Sekreterliği organizatörlüğünde gerçekleşecek olan Alım Heyetleri İkili Görüşmeleri’nde Cezayir, Romanya, Rusya Federasyonu, Suudi Arabistan, Tunus ve Ukrayna yer alacak.

Ekin ‘özel ziyaretçi çalışması’ yapacak
Son üç yıldır yurtdışı ziyaretçi programı Dış Ticaret Müsteşarlığı tarafından getirilen alım heyetleri görüşmeleri ile desteklenen HOTEQ`e ayrıca Ekin Grup Turizm Endüstrisi Yurtdışı Projeler Koordinatörlüğü tarafından da özel bir ziyaretçi çalışması yürütülüyor. Söz konusu özel ziyaretçi programına Bulgaristan, İtalya, İngiltere, Hollanda, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır, Portekiz, Singapur, İsrail, Polonya, Arnavutluk, Sırbistan, Makedonya, Macaristan ve Çin Halk Cumhuriyeti`nden satın almacıların yer alacağı firmalar ziyaretçi olarak katılacak.

Yabancı basından HOTEQ`e büyük ilgi
Polonya`nın Promedia, Sırbistan`ın Gastro Print d.o.o. ve Rusya`nın Posuda yayın gruplarından gelecek olan yabancı basın mensupları, HOTEQ Fuarını yakından takip edecek.

2007-10-05
 
Hosting