Anasayfa     Temas
 
     
 

      
   

Şirket Haberleri

 
 
Goldaş: İhtilaflı altın 15 değil 3.2 ton
Goldaş, Societe Generale’in şikayet ettiği ihtilaflı miktarın, brüt 3.250 kilogram altına karşılık gelen 94 milyon dolar olduğunu duyurdu.

Goldaş‘tan borsaya gönderilen yazıda, şirket hakkında basında asılsız suçlamalara dayalı haberlerin yer aldığı ifade edilerek, Türkiye’de olduğu gibi dünya piyasalarında da saygınlığı olan şirketin habere konu asılsız ve gerçek dışı suçlamalara muhatap olmasının büyük bir talihsizlik olduğu belirtildi.
Haberin devamı

Açıklamada, şu görüşlere yer verildi: “Şirketimizin yurt dışında ve yurt içinde bir çok banka ve şirket ile ticari ilişkisi olduğu gibi asılsız ve suiniyetli suçlamaların sahibi söz konusu Fransız bankası Societe Generale ile de 5 senedir süre gelen ticari ilişkisi bulunmaktadır. Fransız bankası Societe Generale ile şirketimiz arasındaki ticari ihtilafın bu düzeye taşınması tarafımızdan art niyetli bir hareket olarak değerlendirilmektedir. Söz konusu Fransız bankası; son aylarda yaşadığı ve kamuoyunca da yakından bilinen sıkıntılarının etkisiyle ve gündemini değiştirmek amacıyla ticari teamüllerle sonuçlandırılabilecek bir ticari ihtilafı, hiç alışılmadık ve etik olmayan bir yöntemle çözmeyi planlayarak, asılsız, gerçek dışı ve mesnetsiz suçlamalarla şirketimizi zor durumda bırakma amacı güden bir tutum içine girmiştir.

15 tonluk ‘kayıp altın’ kavgası

Söz konusu Fransız bankasının şirketimiz Goldaş Kuyumculuk Sanayi İthalat İhracat A.Ş hakkında şikayet konusu ettiği ticari ihtilaflı miktar 3.250 kilogram brüt altın olup değer olarak 94 milyon dolar seviyesindedir. Asılsız ve gerçek dışı suçlamalar konusunda şirketimizin yetkilisi tarafından ilgili savcılık makamına bizzat başvurularak gerekli açıklamalar da yapılmıştır.

Muhtelif haber portallarından bahsedildiği şekilde şirketimiz yetkilileri hakkında herhangi bir gözaltı ve tutuklama da söz konusu değildir.

Şirketimiz bu asılsız ve gerçek dışı suçlamalarla ilgili olarak gerek yurt içinde ve gerekse yurt dışında her türlü yasal yollara başvurma konusunda kararlı olup, bununla ilgili hazırlık çalışmalarını da başlatmıştır.”

HİSSELER YÜZDE 10’A YAKIN DÜŞTÜ
İkinci seansta yeniden İMKB’de işleme açılan Goldaş hisseleri ise günü yüzde 9.86 düşüşle 2,56 YTL’de tamamladı.

Bugün bazı gazetelerde, Societe Generale’in Goldaş’a yarım milyar dolar değerinde 15 ton altın verdiği, Goldaş’ın altın borsasında sattığı altını adı geçen bankaya ödemediği iddiaları yer almıştı.

Kaynak: NTVMSNBC
2008-03-22
 
Hosting