Anasayfa     Temas
 
     
 

      
   

Şirket Haberleri

 
 
Avea abonesi 10 milyona çıkıyor
Avea CEO’su Cüneyt Türktan, bu yılı gelir ve abone sayısında yüzde 30, operasyonel karlılıkta da yüzde 100’e yakın bir büyüme ile kapatacaklarını söyledi. CNBC-e’nin sorularını yanıtlayan Türktan, “Geçen yıl 7.5 milyon aboneyle bitirmiştik. Bu yıl 10 milyon gibi tamamlanır. Geçen yıl operasyonel karlılık 170 milyon YTL’ydi. Bugün 300 milyon YTL’yi geçtik, yüzde 100’e yakın bir operasyonel karlılık yakaladık” dedi.

Türktan, 10 milyon abonenin yüzde 80’inin mevcutlardan, yüzde 20’sinin ise yeni abonelerden oluştuğunu söyledi. Yıl sonunda 1.7 milyar YTL ciroya ulaşacaklarını belirten Türktan, son iki yıldır ciro bazında 6. sırada oldukları bilişim sektöründe 4. sıraya yükseleceklerini kaydetti.

Numara taşınabilirliğinin 2008 Eylül ayında devreye girecek olmasıyla rekabette daha agresif olacaklarını belirten Türktan, yüzde 35’in üzerinde bir büyüme beklediklerini kaydetti.

Türktan, Vodafone ile ortak olarak Telcordia/Gantek konsorsiyumuna 4 milyon dolarlık bir alt yapı yatırımı gerçekleştirdiklerini söyledi.

Türktan, Telekomünikasyon Kurumu’nun aldığı hakim operatörden başka bir operatörü aramada fiyatların dengelenmesi kararının da sektörde verimli bir rekabet ortamı yaratacağını ifade etti.

Kaynak: NTVMSNBC
2007-12-21
 
Hosting