Anasayfa     Temas
 
     
 

      
   

Şirket Haberleri

 
 
Bonus Card Romanya pazarında
Romanya’nın EMV standartlarına uyan ilk çipli ve çok markalı kredi kartı olan Bonus Card, 17 Aralık Pazartesi gününden itibaren Romanya’da kullanıma sunuluyor.

Romanya’nın en yüksek alışveriş hacmine sahip 1.100 noktasında ekstra bonus kazandırmaya başlayacak. Garanti Bank International tarafından çıkartılan Bonus Card başvuruları, işyerlerinden ve yıl sonuna kadar sayısı 40’a ulaşacak Garanti şubelerinden yapılabilecek.

Romanya’da kazanılan bonusların Türkiye’de, Türkiye’de kazanılan bonusların Romanya’da harcanabilmesiyle de, dünyada ilk defa ülkelerarası bir ödül programı hayata geçmiş olacak.

Bonus Card Romanya’da da Bonus Yeşili ve “+” işaretiyle tanıtılıyor. Reklam kampanyasında ise Romenlerin en ünlü komedyen ve müzisyeni Gyuri Pascu rol alıyor.

Garanti Ödeme Sistemleri Genel Müdürü Mehmet Sezgin, konuyla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, Romanya pazarının şu an Türkiye’de Bonus Card’ın çıkmasından önceki döneme benzeyen bir yapıda ve nakit kullanma alışkanlığının çok yüksek olduğunu belirtti.

Sezgin, ülkenin özellikle AB sonrasında gerek perakende gerekse kişi başına düşen gelirin artmasıyla, ödeme sistemleri açısından büyük bir potansiyel taşıdığını belirterek, “Bilgi birikimimiz ve teknolojik altyapımızla Bonus Card’ın Türkiye’de olduğu gibi Romanya’da da kısa sürede en sevilen markalar arasına gireceğine inanıyoruz. Hedefimiz, şu anda sadece 1,5 milyon kredi kartı bulunan Romanya’da 5 yıl içinde 600 bin Bonus Card kullanıcısına ulaşmak” dedi.

Kaynak: NTVMSNBC
2007-12-21
 
Hosting