Anasayfa     Temas
 
     
 

      
   

Şirket Haberleri

 
 
TTNet ADSL başvurusu PTT’den yapılabilecek
TTNet, Türkiye’de internet kullanımının yaygınlaştırılabilmesi için girişimlerini hızlandırıyor. ADSL abonesi olmak isteyenler, TTNet ile PTT arasında imzalanan anlaşma çerçevesinde artık Türkiye geneline yayılmış PTT işyerlerinden de TTNet ADSL başvurusu yapabilecek.

İşbirliğinin ayrıntıları Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, PTT Genel Müdürü Osman Tural, Türk Telekom İcra ve Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Paul Doany, Türk Telekom Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Toros ve TTNet Genel Müdürü Okay Eğdirici’nin katılımıyla gerçekleştirilen basın toplantısında anlatıldı.

2008 HEDEFİ 5.5 MİLYON ABONE
Hedeflerinin tüm Türkiye’de internet kullanımını yaygınlaştırarak Türkiye’nin bilgi toplumu olma yolundaki adımlarını hızlandırmak olduğunu söyleyen TTNet Genel Müdürü Okay Eğdirici, “TTNet olarak Türkiye’de internetin yaygınlaşmasına yönelik projelerimizi ve işbirliklerimizi genişletiyoruz. Bu kapsamda, müşterilerimizin genişbant internet hizmetlerine kolayca ulaşabilmeleri için çözüm ortaklarımızın sayısını artırmaya devam ediyoruz” dedi.

TTNet olarak 2007 yılında 2.4 milyon yeni ADSL abone kaydı gerçekleştirdiklerini söyleyen Okay Eğdirici, TTNet’in 2008 yılı hedefinin ise toplam abone sayısını 5.5 milyona ulaştırmak olduğunu açıkladı.

986 NOKTADA SATIŞTA
İmza töreninde bir konuşma yapan PTT Genel Müdürü Osman Tural ise “Bu işbirliği anlaşmasıyla TTNet ADSL satış hizmeti de PTT işyerlerinde sunulmaya başlanacak. TTNet ADSL satışı öncelikle 986 PTT merkezinde hizmete konuldu, 2008 yılından itibaren 2 bini aşkın PTT Şubesinin daha ilavesiyle bu sayı 3 bin 100’ü aşacak. PTT ile TTNet arasında yapılan bu işbirliğinin hedefi, son yıllarda ülkemizde çok büyük bir talep potansiyeline sahip olan internet hizmetini vatandaşlarımızın ayağına götürmek” şeklinde konuştu.

Türk Telekom Genel Müdürü Paul Doany de, işbirliğinin Türkiye’de internet kullanımının yaygınlaşması ve 2007 yılında 4.4 milyona ulaşan genişbant internet kullanıcı sayısının artması yolunda önemli bir katkı sağlayacağını ifade etti.

Kaynak: NTVMSNBC
2007-12-21
 
Hosting