Anasayfa     Temas
 
     
 

      
   

Şirket Haberleri

 
 
KC Group, Rebecca ile mücevhere girdi
KC Group, İtalyan mücevher markası Rebecca’yı Türkiye pazarına getirdi. Basın toplantısında konuşan Emrah Demir, Türkiye mücevher pazarında altın ve pırlantadan, tasarım ağırlıklı ürünlere yönelik bir dönüşüm yaşandığını kaydetti.

Demir, KC Group olarak güçlü sermaye birikimlerini boşluk gördükleri farklı sektörlerde değerlendirmek istediklerini belirterek, Türkiye mücevher pazarında da ciddi bir açık görerek bu alana girdiklerini, ağırlıklı olarak çelik ve bronz üzerine tasarımları bulunan Rebecca’nın bu pazarda sıyrılabileceği düşüncesiyle işbirliğine gitmeye karar verdiklerini anlattı.

Demir, 2007 yılının 6. ayında ilk mağazalarını açtıklarını ve şu anda Bağdat Caddesinde 2 mağazaya sahip bulunduklarını belirterek, “24 Aralık’ta 3. mağazamızı City’s Nişantaşı’da, Bahçeşehir mağazamızı da 2008 yılının Mart ayı içinde açacağız. 2008 yılı içerisinde 6’sı İstanbul’da olmak üzere Türkiye’de toplam 8 mağazaya ulaşmayı planlıyoruz” dedi.

Diğer iki mağazanın İzmir ve Ankara’da açılacağını söyleyen Demir, şimdiye kadar kendilerine 20’ye yakın franchising teklifi gelmiş olmasına rağmen hizmet kalitesini oturtana kadar franchising’i geri planda bırakıp, tek markalı marka olarak devam etmeyi planladıklarını dile getirdi.

3 MİLYON EURO’NUN ÜZERİNDE YATIRIM
Toplantı sonunda soruları yanıtlayan Demir, başlangıç için 3 milyon Euro’nun üzerinde yatırım yaptıklarını belirterek, hem kendilerine hem de pazara güvendiklerini vurguladı.

Demir’in verdiği bilgiye göre, Rebecca ürünlerinin fiyatları 100 YTL’den başlayıp, pırlantalı ürünlerde 2 bin 400 YTL’ye kadar ulaşıyor. Ancak ortalama ürün fiyat aralığı 200-600 Euro arasında bulunuyor.

Rebecca Baş Tasarımcısı Alessandro Testi ise 10 yıl önce yaratılan Rebecca markasının tasarım ve kullanılan materyaller açısından yenilikçi bir marka olduğunu belirterek, “Bu ürünler aslında alternatif ürünlerdir, ancak bu değerli olmadıklarını göstermiyor. Bir insanın, üzerinde değerli bir taş taşıyor olması, modayı izlediğini göstermiyor. Modada stiller 6 ayda bir değişir. Alternatif mücevherlerle modayı takip etmek de çok kolaydır” şeklinde konuştu.

Kaynak: NTVMSNBC
2007-12-21
 
Hosting