Anasayfa     Temas
 
     
 

      
   

Şirket Haberleri

 
 
Kapatılmanın eşiğinden döndü, lider oldu
Sadıkoğlu Ford Plaza’nın açılışı nedeniyle Uşak’a gelen Ford Otasan Yönetim Kurulu üyesi de olan Ali Koç, burada yaptığı konuşmada, ülkede otomotiv sektörünün her geçen geliştiğini, dünya ile rekabet edebilecek düzeye geldiğini söyledi.

Türkiye’de yaşanan ekonomik krizler nedeniyle zaman zaman zor günler geçirdiklerini belirten Koç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“2000-2002 yıllarında yaşanan ekonomik kriz nedeniyle otomotiv sektörü çok zor günler yaşadı. Biz Ford Otosan’ı kapamayı bile düşündük. Ancak direndik ve bugünlere geldik. Şimdi 3 bin 400 çalışanı olan, yılık 850 milyon dolar ciro yapan bir marka olmayı başardık. Yıllık ihracat oranını, 16 milyon dolardan 3.6 milyar dolara çıkardık. Araç satışında 667’den 218 bine ulaştık. Bütün bu rakamlar bize gurur veriyor.”

Her geçen yıl artış yaşanan pazar payının da yüzde 9.6’dan yüzde 17.1’e yükseldiğini bildiren Koç, otomotiv sektöründe son üç yıldır ihracat şampiyonu olduklarını kaydetti. Ali Koç, “Bu yıl da şampiyonluk için en güçlü adayız. Buradan geldiğimiz noktaya bakarsak, Ford Otosan, Türkiye otomotiv sektöründe son beş yılın lideri olmayı başardı” dedi.

Kaynak: NTVMSNBC
2007-12-02
 
Hosting