Anasayfa     Temas
 
     
 

      
   

Şirket Haberleri

 
 
Altimo: Turkcell artık yurtdışında büyümeli
Mevlana yılı çerçevesinde düzenlenen “Saltanatın Dervişleri, Dervişlerin Saltanatı, İstanbul’da Mevlevilik” sergisine sponsor olan Rus telekom şirketi Altimo Başkan Yardımcısı Kirill Babaev, Turkcell’in Türkiye dışındaki piyasalarda büyümesi gerektiğini, şirket yönetimine bu konuda destek verdiklerini söyledi.

Kirill şöyle konuştu: “Değişiklikten sonra şirket çok hızlı ve iyi büyüdü. Biz yatırımcı olarak yönetime güveniyoruz. Güven şirketin piyasa değerine yansır. Biz ortak olduğumuzda şirketin değeri 13 milyar dolar civarındaydı; şimdi 20 milyar dolar civarında. Turkcell için yurtdışında büyüme zamanı geldi. Yurtdışında yeni pazarlara girmesini destekliyoruz. Bir ortak olarak tecrübelerimiz var. Yönetim kurulunda tecrübelerimizi paylaşıyoruz ama sonuçta bu yönetimin vereceği bir karar olacaktır. ”

‘TELEKOM EN HIZLI BÜYÜYEN İKİNCİ SEKTÖR’
Altimo’nun iki yıl içinde 9 milyar dolardan 30 milyar dolarlık bir şirket haline geldiğini belirten Babaev, “Telekom sektörü petrolden sonra en hızlı büyüyen ikinci sektör. Bu büyümenin devam edeceğini bekliyoruz. Önümüzdeki yıllarda en fazla Güney Doğu Asya pazarının, Vietnam, Endonezya ve Hindistan’ın büyüyeceğini öngörüyoruz” dedi.

Altimo Başkan Yardımcısı, Avrupa’daki operatörlerden biriyle stratejik ortaklık kuracaklarını; bu konuda TeliaSonera ve başka şirketlerle görüşmelerini sürdüğünü sürdü.

Kaynak: NTVMSNBC
2007-11-26
 
Hosting