Anasayfa     Temas
 
     
 

      
   

Şirket Haberleri

 
 
Fransız L’Oréal İpek şampuanı aldı
L’Oréal’den yapılan yazılı açıklamada, 1981 yılında kurulan Canan Kozmetik’in, yaygın dağıtım saç bakım pazarında dördüncü sırada yer alan başlıca markası İpek ile 2006 yılında 26 milyon Euro ciro elde ettiği belirtilerek, İstanbul yakınlarında büyük bir üretim tesisi olan Canan Kozmetik’in, İpek markası ile geniş bir dağıtım ağına sahip olduğu ifade edildi.

L’Oréal Tüketici Ürünleri Başkanı Patrick Rabain, Türk kozmetik pazarının hızlı bir büyüme içerisinde olduğunu ve önemli bir potansiyele sahip bulunduğunu belirterek, “Canan Kozmetik’in bünyemize katılmasıyla pazarın en büyük segmenti olan saç bakım pazarındaki konumumuz güçlenecektir. Ticari dinamizmi ve geniş dağıtım ağı ile Canan Kozmetik bölümündeki diğer markaların gelişmesini hızlandıracaktır” görüşünü aktardı.

Verilen bilgiye göre, Canan Kozmetik, Canan Pazarlama ve Seda Plastik şirketlerini kapsayan hisse devri, Rekabet Kurulu’nun kararıyla birlikte tüm bürokratik işlemleri takiben tamamlanacak ve L’Oréal için bu birleşmenin olumlu yansımaları 2009 yılında görülebilecek.

Kaynak: NTVMSNBC
2007-11-26
 
Hosting