Anasayfa     Temas
 
     
 

      
   

Şirket Haberleri

 
 
`En tazeler` fuarda!
Toplam 347 firmanın katıldığı İstanbul Gıda Fuarı`nda yeni ürünler tanıtıldı. İşte, CNR Expo`da düzenlenen ve bu akşam son bulacak fuardaki yeni ürünlerden bazıları

Zeytinde dane hilesine son
Sofralık zeytinde iki tür hile yapılır. Bunlardan ilki, çeşitli yörelerin zeytinini karıştırmaktır. Örneğin, pahalı Gemlik zeytinin içine piyasa fiyatı daha ucuz olan Edremit, Aydın, Akhisar, Antalya zeytini karıştırılır.
Bir diğer hile ise dane iriliğinde yapılır. En pahalı zeytin 1 kilosunda 200 - 230 adet dane bulunan zeytindir. Kilosunda 231 - 260 adet dane bulunan zeytinin fiyatı daha düşüktür.
Piyasada, iri zeytinin içine, tüketicinin fark edemeyeceği oranda küçük zeytin karıştırılırak yapılan kandırmaca çok yaygındır.
Marmarabirlik Zeytin Kooperatifi, piyasaya yeni sunduğu bir ambalajla iri zeytine küçük daneli zeytin karıştırma hilesine son vermeye çalışıyor. Marmarabirlik, ambalajın üzerine, sattığı zeytinin bir kilosunda kaç adet dane bulunduğunu iri rakamlarla yazarak tüketiciyi uyarıyor.


Balıktan sonra sıcak helva
Seyidoğlu Gıda, geleneksel tahin helvasından `Balık Helva` yaparak pazara sundu. Firma Genel Müdürü Mehmet Göksu yeni ürünü şöyle tanıttı:
"Evlerde ve lokantalarda, özellikle balık yedikten sonra üzerine helva yemek yaygın bir adettir.
Son zamanlarda evlerde ve lokantalarda tahin helvası fırında pişirilerek yenmeye başlandı. Bunu dikkate alarak, balık formatında yaptırdığımız bir toprak güveçte 250 gram tahin helvası hazırladık. Tüketici, balık formatındaki bu toprak güveci, 180 derece fırında 10 dakika pişirerek yepyeni bir lezzet elde edecek."


Tahin helvasına 5 Pekiyi
Seyidoğlu Gıda`nın piyasaya sunduğu bir diğer yenilik de yine tahin helvasıyla ilgili.
Seyidoğlu`nun `5 Pekiyi` markasıyla fuarda tanıttığı bu ürün, öğrencilerin geleneksel tahin helvasını beslenme çantasında okula götürerek yemelerini amaçlıyor.
5 Pekiyi kutusunun içinde, `Helvacık` markalı 5 adet 20`şer gramlık tahin helvası var. Bir kutu 5 Pekiyi satın alan anne, çocuğunun beslenme çantasına her gün bir adet helva koyabilecek. Böylece çocuk, kalsiyum açısından zengin ve yüksek kalorili bir gıda olan tahin helvasıyla beslenmiş olacak. Seyidoğlu, 20 gramlık Helvacık`ın okul kantinlerinde de satılması için çaba gösteriyor.


Aroma`dan sütlü meyve suyu
Aroma`nın piyasaya sunduğu yeni ürünlerden biri de sütlü meyve suyu. Aroma`nın 1 ve 1/4 litrelik karton ambalajlarda hazırladığı sütlü meyve suları şimdilik iki çeşit. Sütlü Şeftali-Kayısılı İçecek ile Sütlü Karışık Meyveli İçecek ailesine yakında yeni üyeler katılacak.


Ayvayı yeme, suyunu iç
"Ayvayı yedik!" lafı, güç bir durumda kaldığımızda çoğumuzun kullandığı bir deyimdir. Dimes, fuarda tanıttığı yeni ürünü Ayva Nektarı ile "Ayvayı yeme, suyunu iç" diyor. Dimes yetkilileri, lifli olduğu için sindirim sistemini düzenlemeye yardımcı olan Ayva nektarının farklı lezzetiyle tüketicinin ilgisini çektiğini söylüyor.


Yaz köşesi, kış köşesi
Ofçay`ın Yaz Çayı ile Kış Çayı, "Bu köşe yaz köşesi, şu köşe kış köşesi" tekerlemesini hatırlatıyor. Ferahlatıcı Yaz Çayı, kuşburnu, bamya çiçeği, elma, portakal ve çilek aromalı siyah çay içeriyor. Tarçın, zencefil ve portakal aromalı bir siyah çay olan Kış Çayı ise kışın üşüyenleri ısıtma iddiasında.


Misafire kuru kayısı
Malatya Pazarı, tek lokmalık cezeryeyi şeffaf bir ambalaja koymuş, kuru kayısıları ve naturel kayısıları da tek tek ambalajlamış. Firma, tüketiciye "Misafire şeker ya da çikolata yerine, kayısı ve cezerye ikram edin" diyecek.

Kaynak: MİLLİYET
2007-11-03
 
Hosting