Anasayfa     Temas
 
     
 

      
   

Şirket Haberleri

 
 
Boydak Grubu İstikbal’i halka arz edecek
CNBC-E’nin sorularını yanıtlayan Boydak Holding Yönetim Kurulu Üyesi Memduh Boydak, 2008’in 2’nci yarısından itibaren ilk olarak İstikbal Mobilya’yı halka arz ederek Boydak Grubu’nda halka açılma sürecini başlatacaklarını kaydetti. 2007’yi 3 milyar YTL ciro ile kapatmayı bekleyen Boydak grubu, 2008’de ciroda yüzde 20 artış hedefliyor. Grubun 2008 projeleri arasında başta enerji sektörü yer alıyor.

Memduh Boydak, “Elektrik üretiminde hidroelektrik santrali yapımıyla ilgileniyoruz. Fizibilite çalışması yapıyoruz. 250 milyon YTL yatırım yapabiliriz. Türkiye Finans’tan elde ettiğimiz geliri başta enerji sektörü ve bünyemizdeki zayıf alanları geliştirmede kullanacağız” diyor.

Medya sektörü ve Tekel’in özelleştirmesi ile ilgilenmediklerini vurgulayan Boydak, 2008’de otoyolların özelleştirilmesini değerlendirdiklerini kaydetti. Boydak, yerli ya da yabancı bir ortak alabileceklerini söyledi. Kablo sektöründe 1970’ten, mobilya sektöründe ise 1950’den beri hizmet verdiklerini hatırlatan Boydak, bu sektörlerde yurtdışı üretim gerçekleştirmeyi planladıklarını kaydetti.

Boydak, “Etkin gördüğümüz pazarlarda üretim yapmayı planlıyoruz. Rusya, Kuzey Afrika ve Ortadoğu ülkelerinde üretim uygun görünüyor. Girdiğimiz ülkede 25 milyon dolar yatırımla başlayıp ardından yatırımları artıracağız” şeklinde konuştu.

Tekstil sektöründen 3 yıl içinde çıkmayacaklarını ifade eden Boydak,”Mevcut şartlar devam eder ve zararına satışlar sürerse sektörden çıkacağız. 1 sene önce yüzde 10 kar marjı ile dünya pazarlarına sunduğunuz bir ürün bugün yüzde 10 zararla satılıyor. Rahatsız edici bir durum.” dedi.

Kaynak: NTVMSNBC
2007-10-30
 
Hosting