Anasayfa     Temas
 
     
 

      
   

Şirket Haberleri

 
 
Ülker: Migros’ta küçük ortak oluruz
Ülker, Migros’un satışında küçük ortak olarak yer almayı planlıyor. CNBC-e’nin sorularını yanıtlayan Ülker Grubu İcra Kurulu Üyesi Cahit Paksoy, Migros’un satışında bir konsorsiyum içinde yüzde 10 pay alarak bulunmak istediklerini açıkladı.

2008 yılı plan ve projelerini anlatan Paksoy, Ülker’in gündeminde otoyol ve köprülerin özelleştirilmesi olduğunu söyledi. Cahit Paksoy, otoyol özelleştirilmesi ve uzun vadeli kiralanmasına pozitif baktıklarını kaydetti.

Medya sektörü ve Tekel özelleştirmesi ile net olarak ilgilenmediklerini yineleyen Paksoy, enerji sektöründe kömür ve hidroelektrik santraller üzerinde çalıştıklarını ifade etti.

2008’de Ülker’in masaya yatıracağı diğer bir konu da teknoloji perakendeciliği. Ülker’e ait Hızlı Sistem şirketini geliştirmeyi incelediklerini ifade eden Paksoy, hızlı sistemin sektörde ilklerden biri olduğunu ve gerekli know-how’a sahip olduğunu belirtti.

AMBALAJDA CİRO 600 MİLYON DOLARA ULAŞACAK
Ambalaj grubuna ilişkin Paksoy, firmaların 2007 sonunda toplam cirolarının 600 milyon dolara ulaşmasını beklediğini, 2008’de ise ciroda yüzde 20 artış planladıklarını kaydetti.

Tire-Kutsan’a kağıt üretimini de eklemek istediklerini kaydeden Paksoy, Polinas’i 2008’de halka arz etmeyi ya da şirkete stratejik ortak almayı hedeflediklerini söyledi.

Paksoy, Farmamak ve Duran Doğan’ın gündeminde ise yeniden yapılanma olduğunu söyledi. 2008’de Ülker Grubu Farmamak için 20 milyon ve Duran Doğan içinse 10 milyon dolarlık yatırım yapacak.

TÜRK ŞİRKETLERİNE AMBALAJ ÜRETECEK
Ülker Ambalaj’ın gündeminde yurtdışına açılmak da var. Efes Pilsen gibi Türk şirketleri için ambalaj üretimine Kazakistan’da başlayacaklarını belirten Paksoy, fabrikanın tüm alt yapı çalışmalarının tamamlandığını ifade etti.

Paksoy, Kazakistan’dan başlamak üzere Rusya, Türki cumhuriyetlere de ihracat yapmak istediklerini dile getirdi.

Kaynak: NTVMSNBC
2007-10-30
 
Hosting