Anasayfa     Temas
 
     
 

      
   

Şirket Haberleri

 
 
Sabah-atv ihalesi 5 Aralık’a ertelendi
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Sabah-atv satışına ilişkin ihale takviminde değişikliğe gitti. TMSF’den yapılan açıklamada, katılımcılardan gelen yoğun talepler ve araya giren bayram tatili nedeniyle daha önceki ihale takviminin ertelendiği belirtildi.

Kararla birlikte daha önce 15 Ekim 2007 olarak açıklanan ön yeterlilik başvuru tarihi 9 Kasım 2007 olarak belirlendi.

Kapalı zarfların son teslim tarihi 4 Aralık’a ertelenirken, yeni ihale tarihi 5 Aralık olarak açıklandı. İhalenin daha önceki takvime göre 7 Kasım’da yapılması planlanıyordu.

BEŞ ŞİRKET ŞARTNAME ALDI

Sabah-atv satışı için 5 yabancı medya grubu şartname aldı. Yunan Antenna, Alman ProSiebenSat.1, Avrupa’nın en büyük medya grubu olan Bertelsmann bünyesindeki RTL Grubu, Rupert Murdoch’ın sahibi olduğu ABD merkezli medya devi News Corp ve Çek medya şirketi Central Europe Media Enterprise firmaları ihale için şartname almıştı.

YABANCI EN FAZLA İKİ YERLİYLE İHALEYE GİREBİLİYOR

Türkiye’de medya sektöründe yabancı şirketlere yüzde 25’lik sınırlama var. Bu nedenle ihaleye katılacak ortaklığın özkaynak toplamının yüzde 75’inin yerliden gelmesi gerekiyor. Yabancı şirketler, biri medya sektöründe olmak üzere en fazla iki yerli ortakla ihaleye girebilecek.

SATIŞ KAPSAMINDA HANGİ TV, GAZETE VE DERGİLER VAR?

Atv ve Sabah ticari ve iktisadi bütünlüğü satışı kapsamında, atv televizyonu, Radyo City, Sabah, Takvim, Günaydın, Yeni Asır ve Pas Fotomaç gazeteleri ile Bebeğim ve Biz Merkez, Sinema Merkez, Sofra Merkez, Home Art Merkez, Şamdan Plus, Yeni Aktüel, Para, Global Enerji Merkez, Transport, Hukuki Persfektifler dergileri yer alıyor.
2007-10-24
 
Hosting