Anasayfa     Temas
 
     
 

      
   

Şirket Haberleri

 
 
İstanbul’da deniz taksi dönemi
4 deniz taksi bugünden itibaren İstanbullulara hizmet vermeye başladı. Telefon ve SMS ile çağrılabilecek deniz taksilerin yolcu kapasitesi 10 kişi. Taksimetreler 15 YTL’den açılacak, her deniz milinde 10 YTL artış olacak.

Kabataş İDO İskelesi’nde düzenlenen törenin ardından 4 deniz taksi sefere başladı. Kapalı yolcu kabinine sahip yeni deniz araçları, 10 yolcu taşıyabiliyor. Telefon ve SMS ile çağrılabilen deniz taksiler ilk etapta 27 iskelede hizmet verecek. Zamanla hizmet alanı 82 iskeleye çıkarılacak.

İstanbullular, 444 4 436 İDO çağrı merkezi kanalı ile bu hizmeti alabilecek. Ücretlendirme ise kara taksilerinde olduğu gibi taksimetre ile yapılacak.

Taksimetre 15 YTL’den açılacak, her deniz milinde ücrete 10 YTL eklenecek. Gece 24.00-06.00 saatleri arasında ise taksimetre açılışı 20 YTL’den başlayacak ve her deniz mili başına 15 YTL artış olacak. Yazar kasa fişi kesilecek deniz taksilerde kredi kartıyla da ödeme yapılabilecek.

Deniz taksiyi kullanan vatandaşlar, taksinin kendilerini kaç dakika sonra alacağı, gideceği yere kaç dakikada ulaştıracağı ve ücret bilgilerini önceden öğrenebilecek.

Ağustos ayında 2 deniz taksi daha hizmet vermeye başlayacak. Deniz taksiler yılın her günü 24 saat çalışacak.

Kapalı yolcu kabinine de sahip deniz taksiler, 10,86 metre uzunluğunda ve 4,28 metre genişliğinde olacak.

Kaynak: NTVMSNBC
2008-07-28
 
Hosting