Anasayfa     Temas
 
     
 

      
   

Şirket Haberleri

 
 
Keskinoğlu, zeytinyağıyla Çin ve Pasifik`e uzandı
Yumurta ve tavuk üreticisi Keskinoğlu, Ravika marka zeytinyağını Çin ve Pasifik`te Fuji Adaları`nda satmaya başladı. Keskinoğlu Tavukçuluk Yönetim Kurulu Üyesi Keskin Keskinoğlu, "Yılın ilk 9 ayında 300 bin litre zeytinyağı ihraç ettik. İhracatımızın yıl sonunda 600 bin litre olmasını bekliyoruz" dedi.
Yılın ilk 9 ayında 34 milyon adet yumurta ihraç eden Keskinoğlu, ihracatını yıl sonuna kadar 50 milyon adede çıkarmayı planlıyor. Keskinoğlu Tavukçuluk Yönetim Kurulu üyesi Keskin Keskinoğlu, "Devlet, 1000 adet yumurta ihracatı için verdiği desteği 6 dolardan 15 dolara çıkarınca yumurta ihracatı sıçrama yaptı" dedi.


Piliçte payı yüzde 6
Türkiye`nin yumurta ihracatının bu yılın ilk 9 ayında 440 milyon adet olduğunu belirten Keskinoğlu, yıl sonunda bu oranın 600 milyon adede çıkacağını söyledi.
Keskinoğlu Şirketler Grubu`nun bu yıl yüzde 40 büyümesini beklediklerini belirten Keskinoğlu şöyle devam etti:
"Yüzde 60`lık pazar payı ile ambalajlı yumurta pazarında lider olan grubumuz, piliç eti pazarında da yüzde 6 pay sahibi. Yıl sonuna kadar piliç eti ihracatımızın 6 bin ton olmasını bekliyoruz. Damızlık civciv pazarında yüzde 15 olan pazar payımızı yüzde 33`e yükseltmek için 5 milyon dolar yatırım yaptık."
Yumurta üretim kapasitesini 1.5 milyon adetten 1.8 milyon adede çıkarmak için 6 milyon euro yatırım yaptıklarını kaydeden Keskin Keskinoğlu, "500 bin dolar yatırım yaparak Türkiye`de renk kodlu gıda etiketi sistemine geçen ilk firma olduk" dedi.

Kaynak:milliyet
2007-10-06
 
Hosting