Anasayfa     Temas
 
     
 

      
   

Şirket Haberleri

 
 
Kiler ve Aşçıoğlu 24 Temmuz’da yarışacak
İstanbul Mecidiyeköy’deki eski likör fabrikası arazisinin gelir paylaşımı yöntemiyle gerçekleştirilen ihalesinin ikinci etabını oluşturan açık artırma 24 Temmuz 2008’de gerçekleştirilecek.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) iştiraki Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından gelir paylaşımı yöntemiyle 1 Temmuz 2008’de üçüncü kez satışa çıkarılan Mecidiyeköy’deki eski likör fabrikası arazisinin ihalesinde iki teklif alınmıştı.

İhalenin birinci etabında Aşçıoğlu İnşaat-Ofton İnşaat-Meydanbey İnşaat-Omak inşaat ortak girişimi 615 milyon YTL satış toplam geliri üzerinden yüzde 50 şirket payı gelir oranı ile 307 milyon 500 bin YTL, Biskon Yapı-KLR İnşaat Ortak Girişimi de 750 milyon YTL satış toplam geliri üzerinden yüzde 27,5 şirket payı gelir oranı ile 206 milyon 250 bin YTL şirket payı geliri teklif etmişti.

İhale Komisyonu, yeterlilik belgelerini inceledikten ve istekli firmalarla gerekli yazışmaları yaptıktan sonra açık artırmanın oturumu için gün tespit etti. 24 Temmuz 2008’de Emlak Konutun Ataşehir’deki merkezinde gerçekleştirilecek açık artırmanın tarihi, ortak girişimlerde yer alan firmalara yazı ile bildirildi.

İhalenin ikinci oturumunda 3 tane sözlü turla teklif alınacak. Daha sonra kapalı teklife geçilerek ve kapalı zarf usulüyle isteklilerin teklifleri alınarak ihale sonuçlandırılmış olacak. İhalenin sonucu Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu tarafından da ele alınacak.

YETGİN: İKİ ŞİRKET REKABET EDECEK
Emlak Konut GYO Genel Müdürü Feyzullah Yetgin, ilk teklifleri aldıktan ve basında yer alan açıklamalardan sonra Aşçıoğlu ve Kiler’in, kendilerinden emin ve istekli bir tablo çizdiğini ifade ederek, “İki tarafın samimi, ciddi bir şekilde rekabet edeceğini bekliyoruz” dedi.

Emlak Konutun 25 Nisan 2008’de Mecidiyökey’deki eski likör fabrikası ve müştemilatının satışı ihalesinde en yüksek teklifi, 295 milyon 700 bin YTL ile açık artırmanın tek katılımcısı olan Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı vermiş, ancak Emlak Konut GYO tarafından arazinin satışına ilişkin ihalenin sonucu onaylanmamıştı.

30 Mayıs 2008’de tekrarlanan ihalede Kiler Grubu, başka katılımcı olmadığı için ihaleden çekilmiş, bunun üzerine İhale Komisyonu Başkanı ihaleyi iptal etmişti.

Arazi, Emlak Konut GYO tarafından gelir paylaşımı yöntemiyle 1 Temmuz 2008’de üçüncü kez satışa çıkarılmıştı. İhalede, 307 milyon 500 bin YTL ile idareye en yüksek payı Aşçıoğlu İnşaat-Ofton İnşaat-Meydanbey İnşaat-Omak İnşaat Ortak Girişimi vermişti. Biskon Yapı-KLR İnşaat Ortak Girişimi de 750 milyon YTL satış toplam geliri üzerinden yüzde 27,5 şirket payı gelir oranı ile 206 milyon 250 bin YTL şirket payı geliri teklif etmişti.

Kaynak: NTVMSNBC
2008-07-15
 
Hosting