Anasayfa     Temas
 
     
 

      
   

Şirket Haberleri

 
 
Ankara Emeklilik Hollandalı oldu
Hollanda merkezli sigorta şirketi Aegon, Ankara Emeklilik’i satın alma işleminin tamamlandığını açıkladı.

Aegon ile Polis Bakım ve Yardım Sandığı arasında, Türkiye’de hayat sigortası ve bireysel emeklilik branşında faaliyet gösteren Ankara Emeklilik Anonim Şirketi’nin, Aegon tarafından satın alınmasına yönelik anlaşma Şubat ayında imzalanmıştı. Şirketin adı Aegon Hayat ve Emeklilik olarak değiştiriliyor.

Konuya ilişkin düzenlenen basın toplantısında konuşan Aegon Orta ve Doğu Avrupa’dan sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Gabor Kepecs, yeni grup stratejilerinin gelişmekte olan pazarlarda büyümek olduğunu belirterek, “Aegon’un satın alımı bu stratejinin çok önemli bir parçasıdır” dedi.

Kepecs, gelecek beş yılda Orta ve Doğu Avrupa bölgesindeki satın almalara 1 milyar Euro’dan fazla bütçe ayıracaklarını söyledi. Kepecs, Türkiye’de de orta ölçekli yeni satın almalarla ilgileneceklerini söyledi.

Aegon Hayat ve Emeklilik CEO’su Uğur Tozşekerli de “Henüz oransal olarak hayat sigortası ve bireysel emeklilik için çok az harcama yapıyoruz; bu durum değişmekte ve Aegon’un mali gücü ve uzmanlığı ile bu genişleyen pazarda biz de payımızı artırmak için iyi bir konumdayız” dedi.

Kaynak: NTVMSNBC
2008-07-11
 
Hosting