Anasayfa     Temas
 
     
 

      
   

Şirket Haberleri

 
 
Volkswagen Türkiye’de fabrika hazırlığında
Alman otomotiv devi Volkswagen Türkiye’de fabrika kurmaya hazırlanıyor. Türkiye’de hafif ticari araç üretmeyi hedefleyen grubun yönetim kurulu üyesi Michael Kern, Doğuş Otomotiv ile sürdürdükleri başarılı ortaklığın bu yatırımla güçleneceğini belirtti.
Türk-Alman Sanayi ve Ticaret Odası’nın Berlin’de yapılan genel kurulu sonrasında oda temsilcileri TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile ortak basın toplantısı düzenledi.
Hisarcıklıoğlu, iki ülke ticaret hacminin geliştirilmesi için önemli adımlar attıklarını söyledi. TOBB Başkanı, Alman işadamlarına Türkiye’de yatırım yapma çağrısında bulundu.

Toplantıya, Volkswagen Grubu yönetim kurulu üyesi Michael Kern de katıldı. Kern, “Volkswagen olarak Türkiye’de fabrika kurmayı gündemimize aldık” açıklamasını yaptı.

Türkiye’de yıllık taşıt satışlarının 70 bine ulaştığını söyleyen Kern, Doğuş Otomotiv ile sürdürdükleri başarılı ortaklığın buna büyük katkısı olduğunu kaydetti.

Volkswagen’in Türkiye’de fabrika kurması halinde, hafif ticari araç kategorisinde benzerlerine rakip olacak bir model üreteceği belirtiliyor.

Kaynak:Ntvmsnbc
2007-10-06
 
Hosting