Anasayfa     Temas
 
     
 

      
   

Şirket Haberleri

 
 
Corio’dan İskenderun’a 116 milyon Euro yatırım
Hollandalı gayrimenkul yatırım şirketi Corio, İskenderun’a 55 bin metrekarelik kiralanabilir alana sahip olacak bir alışveriş merkezi projesine 116 milyon Euro yatırım yapacağını açıkladı.

Corio’dan yapılan yazılı açıklamalarda, 2008’in ikinci yarısında başlayacak alışveriş merkezi projesinin 2010’un ilk yarısında açılmasının beklendiği ve başlangıçtaki getirisinin en az yüzde 8 olacağı belirtildi.

Corio, toplam 130,000 metrekare üzerine kurmayı planladığı alışveriş merkezinin mimari tasarımı için Altoon+Porter mimarlık şirketiyle işbirliği yapacak.

Ünlü markalara ait mağazaların 42 bin metrekare alana yayılacağı iki katlı İskenderun alışveriş merkezinde, 3,500 metrekarelik sinema, 2 bin 500 metrekarelik açık ve kapalı yemek alanları, 19,000 metrekarelik hipermarket, yapı market ve dekorasyon alanı, 1.500 araçlık otopark, festival alanı, park ve bahçeler yer alacak.

Corio Türkiye CEO’su Koray Özgül, canlı ve kültürel açıdan zengin bir şehir olarak tanımladığı İskenderun’da modern bir alışveriş merkezi projesi gerçekleştireceklerini belirtti.

Projeyi inşaat süresince proje yönetim şirketi ERA’nın yöneteceğini belirten Özgül, “Konsepti ve projesi Corio’nun deneyimleriyle olgunlaşan İskenderun projesi, bizce bölgenin yıldızı olmaya aday” dedi.

Corio Türkiye, İstanbul Akmerkez AVM’nin yüzde 46.92’sine sahip. Şirket ayrıca Adapazarı Ada, Ankara 365, Malatya AVM, Tekirdağ Tekira alışveriş merkezlerinin yüzde 100’üne sahip, Denizli Teras Park, İstanbul Acıbadem Projesi ve İstanbul AVM’de de hisse sahibi. Corio’nun yüzde 100 nihai yatırımcı olduğu Anatolium Bursa projesi halen devam ediyor.

Kaynak: NTVMSNBC
2008-07-10
 
Hosting