Anasayfa     Temas
 
     
 

      
   

Şirket Haberleri

 
 
‘Likör’e 307 milyon YTL’lik teklif
Likör fabrikası arazisi için gelir paylaşımı yöntemiyle yapılan ihalede bu kez iki teklif geldi. En yüksek teklifi 307 milyon YTL ile Aşçıoğlu İnşaat-Ofton İnşaat-Meydanbey İnşaat-Omak İnşaat Ortak Girişimi verdi.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) iştiraki Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş tarafından gelir paylaşımı yöntemiyle tekrar satışa çıkarılan Mecidiyeköy’deki eski likör fabrikası arazisinin ihalesinde, 307 milyon 500 bin YTL ile idareye en yüksek payı, Aşçıoğlu İnşaat-Ofton İnşaat-Meydanbey İnşaat-Omak İnşaat Ortak Girişimi verdi.

25 Nisan 2008’deki ihalesi tek firmanın katılımı nedeniyle onaylanmayan, 30 Mayıs 2008’deki ihalesine de teklif gelmeyen Ali Sami Yen Stadı’nın yanındaki 23 bin 711 metrekarelik arazinin gelir paylaşımı yönetimiyle ihalesinin birinci etabı, Emlak Konut’un Ataşehir’deki merkezinde gerçekleştirildi.

İki teklifin alındığı ihalede, Aşçıoğlu İnşaat-Ofton İnşaat-Meydanbey İnşaat-Omak inşaat ortak girişimi 615 milyon YTL satış toplam geliri üzerinden yüzde 50 şirket payı gelir oranı ile 307 milyon 500 bin YTL, Biskon Yapı-KLR İnşaat Ortak Girişimi de 750 milyon YTL satış toplam geliri üzerinden yüzde 27.5 şirket payı gelir oranı ile 206 milyon 250 bin YTL şirket payı geliri teklif etti. İhalede teklif vermeyen Göçay İnşaat ise ihaleye katılmayacağını belirterek, komisyona bir teşekkür mektubu gönderdi.

İhale Komisyonu, yeterlilik belgelerini inceledikten ve istekli firmalarla gerekli yazışmaları yaptıktan sonra açık artırmanın oturum için gün tespit edecek.

İHALEDE İLK ETAP GERİDE KALDI
İhale Komisyonu Başkanı Hakan Akbulut yaptığı açıklamada, ihalenin iki etap halinde yapılacağını, bugün birinci etabın gerçekleştirildiğini ifade ederek, isteklilerin yeterlilik belgelerini analiz ettikten ve ilgili yazışmaları gerçekleştirdikten sonra ikinci etabın yapılacağı tarihin ilan edileceğini bildirdi.

Akbulut, ikinci etabın açık artırma usulüyle gerçekleştirileceğini hatırlatarak, “İkinci etap ihalede 3 tane sözlü turla teklif alınacak. Daha sonra kapalı teklife geçilerek kapalı zarf usulüyle isteklilerimizin tekliflerini alarak ihalemizi sonuçlandırmış olacağız” diye konuştu.

25 Nisan 2008 tarihinde Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) A.Ş’nin, Mecidiyökey’deki eski likör fabrikası ve müştemilatının satışı ihalesinde en yüksek teklifi, 295 milyon 700 bin YTL ile açık artırmanın tek katılımcısı olan Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı vermiş, ancak daha sonra TOKİ’nin iştiraki Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından, Ali Sami Yen Stadı’nın yanındaki yaklaşık 24 bin metre karelik arazinin satışına ilişkin ihalenin sonucu onaylanmamıştı.

30 Mayıs 2008’de yapılan tekrarlanan ihalede Kiler Grubu, başka katılımcı olmadığı için ihaleden çekilmiş, bunun üzerine İhale Komisyonu Başkanı ihaleyi iptal etmişti.

Kaynak: NTVMSNBC
2008-07-10
 
Hosting